Najczęściej zadawane pytania

Energia Plus

Program ”Energia Plus” ma na celu zmniejszenie negatywnego wpływu przedsiębiorstw na środowisko, zwłaszcza poprzez poprawę jakości powietrza. Program jest realizowany etapowo w latach 2019-2030, a umowy będą podpisywane do końca 2027 roku, a pieniądze z dotacji będą wydatkowane do 2030 roku. Beneficjentami programu mogą być podmioty wykonujące działalność gospodarczą. Każdy rodzaj przedsięwzięcia wymaga oddzielnego wniosku, więc jeśli prowadzisz dwie różne działalności gospodarcze i dla każdej z nich chcesz starać się o dofinansowanie, musisz złożyć osobne wnioski.  

Program “Energia Plus” umożliwia ubieganie się o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i innych źródeł energii odnawialnej, takich jak pompy ciepła, turbiny wiatrowe, kolektory słoneczne oraz małe elektrownie wodne. Wnioskodawcy mogą również starać się o dofinansowanie magazynu energii, pod warunkiem zintegrowania go ze źródłem energii, które będzie realizowane równolegle w ramach projektu.  

Nabór do programu odbywa się w trybie ciągłym, a wnioski można składać od 01.02.2023 r. do 13.12.2024 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie, przy użyciu podpisu elektronicznego. W celu złożenia wniosku należy utworzyć konto i zalogować się na stronie internetowej NFOŚiGW i wybrać odpowiedni program priorytetowy.  

Masz pytania? Zadzwoń do nas na numerem +48 22 250 16 06 lub napisz wiadomość tutaj. 

Za zimno lub za gorąco?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach!

Umów się na bezpłatną konsultację

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub danych kontaktowych