Ekologiczna przyszłość ciepłownictwa

Ciepłownictwo to jeden z sektorów gdzie dokonuje się realna transformacja energetyczna. Wybierz technologię od Euros Energy, która zagwarantuje lepsze jutro!

Co zyskasz?

%

Bilansu odnawialnych źródeł energii

+

Ekspertów z dziedziny OZE

%

Ekologiczne źródło energii

Ekologiczna energia dla rozwiązań ciepłowniczych

Ekologiczne źródła energii dla ciepłownictwa to już nie rozważania teoretyczne, a rzeczywistość. Proponowane przez nas rozwiązanie dla ciepłowni to innowacyjna i w pełni przemyślana odpowiedź na potrzeby użytkowników, rynku i środowiska naturalnego. Zastosowanie przez nas kolektorów słonecznych, fotowoltaiki i pomp ciepła pozwala osiągnąć 90% pozyskiwanej energii z odnawialnych źródeł.

Zobacz, na co nas stać!

Dodatkowo w chłodniejszych miesiącach lub w porach, kiedy produkcja prądu ze słońca gwałtownie spada, system zasilany jest energią elektryczną z gwarancją pochodzenia z OZE. Co więcej, aby zwiększyć bilans OZE z 90% do 100%, system umożliwia podłączenie się do energii produkowanej przez turbiny wiatrowe lub inwestycji w magazyn energii bardzo dużych rozmiarów.

Rozwiązania przyszłości dostępne
już dziś

Nowoczesne technologie w rozwiązaniach dla ciepłownictwa to podstawa budowania nowoczesnej energii przyszłości. Opracowana przez nas koncepcja oparta jest o innowacyjne maszynownie pomp ciepła oraz trójstopniowy system magazynowania. Tak zbudowany układ pozwala kompleksowo zarządzać energią, ale też ją przechowywać dzięki:

 • niskotemperaturowym magazynom gruntowym,
 • wysokotemperaturowym magazynom wodnym,
 • oraz buforowi.

Dodatkowo cały mechanizm jest zasilany przez hybrydowe kolektory słoneczne oraz instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu oferowane przez Euros Energy rozwiązanie znacznie przewyższa wymagania stawiane dzisiejszym ciepłowniom. Produkujemy ciepło w temperaturze 80 stopni z 90% bilansem OZE. Proponowany przez nas system, można wykorzystać w już działających sieciach ciepłowniczych.

Technologia uzupełniająca

Co charakteryzuje Euros Energy? Innowacyjność w proponowanych rozwiązaniach grzewczych i energetycznych oraz systemach monitorowania. Do opracowanego przez nas rozwiązania dla ciepłownictwa dodajemy system oparty na telemetrii, który stale kontroluje pracę urządzeń. Wspomaga on automatykę, stale optymalizując działanie pomp i dopasowując jej funkcjonowanie do potrzeb odbiorców i warunków pogodowych. Przewagą systemu jest możliwość naprawy usterek lub modyfikacji działania całkowicie zdalnie.

Euros Energy — oferta

Oferta dla ciepłownictwa od Euros Energy to kompleksowa pomoc i doradztwo. W ramach oferty zyskasz:

 • opracowanie i obliczenie projektu transformacji OZE na podstawie analizy i modelowania numerycznego TRNSYS,
 • projekt oparty na pompach ciepła i sezonowych magazynach energii,
 • przykłady wykorzystania i możliwość implementacji projektu opartego o ciepło odpadowe jako źródła ciepła.

Do tego świadczymy kompleksowe usługi z zakresu projektu, dostawy, montażu i serwisu pomp ciepła. Specjalizujemy się rozwiązaniach dla ciepłownictwa:

 • maszynownie kontenerowe pomp ciepła,
 • maszynownie wysokotemperaturowych pomp ciepła,
 • maszynownie pomp ciepła z sezonowymi magazynami w gruncie oraz basenach wodnych,
 • węzły grupowe wyposażone w pompy ciepła,
 • węzły ciepłownicze wyposażone w pompy ciepła do produkcji chłodu.
Skontaktuj się z nami!

Ostatnia realizacja

Ostatnia realizacja

Poznaj nasze innowacyjne rozwiązanie dla ciepłownictwa, jakim jest Ciepłownia Przyszłości. Realizowany w Lidzbarku Warmińskim projekt to nowy rozdział w działaniu sektora OZE w Polsce. Kluczowym elementem całej inwestycji jest uruchomienie autorskiej technologii od Euros Energy — Demonstratora Technologii Ciepłowni Przyszłości Euros Energy HC Plant w skali 1:1 w warunkach systemu ciepłowniczego.

Dowiedz się więcej

Umów się na bezpłatną konsultację

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub danych kontaktowych