Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego Euros Energy?   

Euros Energy to firma łącząca doświadczenie, wiedzę, kompetencje i innowacyjność. Od 13 lat dba o potrzeby swoich klientów i środowisko naturalne. Budujemy polską niezależność energetyczną. W czterech własnych laboratoriach tworzymy technologie oraz urządzenia dla branży odnawialnych źródeł energii. Dzięki jednemu z najnowszych zapleczu naukowemu w tej części Europy możemy poszczycić się 12 patentami.  

Jako dwukrotny laureat nagrody Lider Transformacji Energetycznej zapewniamy najwyższą jakość usług i dostępność produktów, dzięki własnym, certyfikowanym ekipom montażowym oraz serwisowi na terenie całego kraju. Wierzymy, że opłacalność rozwiązań energetycznych jest kluczem do sukcesu, dlatego oferujemy dostępne i dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania dla klientów indywidualnych, firm, spółdzielni mieszkaniowych oraz rolnictwa. Nasze urządzenia i technologie są zaprojektowane z myślą o użytkowniku. Możliwość zdalnego zarządzania pracą urządzeń gwarantuje komfort i wygodę w użytkowaniu.  

Dzięki kompleksowej obsłudze pomagamy klientom na każdym etapie, od uzyskania finansowania, przez dobór i montaż urządzeń, po wykonanie niezbędnych zgłoszeń. Urządzenia Euros Energy to nowoczesny i elegancki design, który podnosi wartość każdej nieruchomości.   

12 lat doświadczenia Euros Energy.   

Mamy na swoim koncie ponad 2000 realizacji zakończonych sukcesem. Oszczędności, jakie wygenerowaliśmy dla kontrahentów, możemy liczyć w milionach złotych. W historii firmy mieliśmy możliwość wdrożenia naszych urządzeń zarówno w domach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, muzea i kliniki. Urządzenia Euros Energy zapewniają ciepło i chłód w wielu siedzibach firm, biurowcach, firmach produkcyjnych, a także specjalistycznych laboratoriach. Dzięki możliwościom technologicznym i współpracy z najlepszymi naukowcami z wiodących polskich uczelni byliśmy w stanie zmodernizować wiele zabytków wykorzystywanych do celów komercyjnych oraz sakralnych.  

Naszymi wiodącymi realizacjami, które zmieniają oblicze polskiej energetyki i ciepłownictwa są Darmomodernizacja oraz Ciepłownia Przyszłości.  

Więcej naszych realizacji możesz zobaczyć tutaj.   

Co to jest Darmomodernizacja?

DARMOmodernizacja to rozwiązanie stworzone przez firmę Euros Energy, które dedykowane jest blokom mieszkalnym z lokalnymi kotłowniami opartymi o paliwa kopalne. Projekt ten przekształca budynki w niemal całkowicie niezależne i samowystarczalne energetycznie obiekty, wykorzystujące w zdecydowanej większości energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Dzięki możliwości uzyskania wsparcia finansowego na ten cel, można pokryć aż 21% wartości inwestycji.  

DARMOmodernizacja pozwala na uniezależnienie się od wzrostu rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę, a dodatkowo budynki są ocieplone i wyposażone w nowoczesne układy klimakonwektorów, które działają również jako klimatyzatory.  

Więcej o DARMOmodernizacji 

Co to jest Ciepłownia Przyszłości?

Ciepłownia Przyszłości to autorski projekt Euros Energy, który realizujemy razem z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz firmą Veolia – dysponentem sieci ciepłowniczej. Już pod koniec 2023 roku Ciepłownia Przyszłości ma zapewnić ciepło 3500 mieszkańcom Lidzbarka Warmińskiego.  

Przedsięwzięcie polega na wybudowaniu pełnowymiarowego demonstratora technologii, pokazującego w praktyce możliwości modernizacji systemów ciepłowniczych przy wykorzystaniu rozwiązań OZE. Cały projekt Euros Energy opiera się na współpracy pomp ciepła z systemem trójstopniowego magazynowania ciepła, zasilanym przez panele fotowoltaiczne oraz hybrydowe kolektory słoneczne PVT. Ciepłownia Przyszłości zapewnia ponad 90% udziału OZE w produkcji ciepła sieciowego oraz niemal całkowitą dekarbonizację i osiągnięcie neutralności klimatycznej. Demonstrator technologii ma ogrzewać budynki o łącznej powierzchni ponad 28 tysięcy metrów kwadratowych.  

Więcej o Ciepłowni Przyszłości 

Za zimno lub za gorąco?

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach!

Umów się na bezpłatną konsultację

Napisz do nas korzystając z poniższego formularza lub danych kontaktowych